SV Urk
Vormtweg 7D
8321 NC Urk

facebook

twitter

youtube


Sportiviteit & respect: invoering spelregelbewijs

 

Met ingang van het huidige seizoen zijn een aantal maatregelen getroffen uit het actie 'Tegen Geweld, Voor sportiviteit '. Maatregelen als de hulplijn voor noodgevallen, de tijdstraffen en de visuele controle van de spelerspas. Een andere belangrijke maatregel is de invoering van de spelregelbewijs.

Met ingang van komend seizoen 2014/2015 bij B-junioren verplicht om een spelregelbewijs te halen. Het betreft een veelgevraagde maatregel in het voetbal. De insteek is dat meer spelregelkennis bijdraagt aan meer voetbalplezier. De KNVB wil het spelregelbewijs op een leuke en werkbare manier aanbieden en invoeren, passend bij de doelgroep. Er komt een aantrekkelijke website waarop jeugdspelers kunnen oefenen en verenigingen hun opleidingsmateriaal kunnen ophalen om mee aan de slag te gaan.

Op knvb.nl/actieplan is alles te vinden over deze maatregel.

 

Samengevat:

-Vanaf 1 september 2014 hebben tweedejaars B-junioren een seizoen lang de tijd om het

spelregelbewijs te halen;

-Als deze tweedejaars B-junioren het spelregelbewijs aan het einde van het jaar niet gehaald

hebben, dan kunnen zij niet meer voetballen in het nieuwe seizoen;

-Een spelregelplatform met daarop oefenmateriaal voor spelers en verenigingen is in ontwikkeling;

Ook het examen van het spelregelbewijs is te vinden op dit spelregelplatform;

De top-22 spelsituaties zijn leidend bij het leren van de spelregels.