SV Urk
Vormtweg 7D
8321 NC Urk

facebook

twitter

youtube


Sv Urk miraculeus naar volgende bekerronde

Twee teams van gelijke waarde, dan kon vooraf aan het bekerduel Urk-SDO worden vastgesteld. Een zaterdaghoofdklasser tegen een zondaghoofdklasser, beiden met een selectie zonder betaalde spelers. Een unieke situatie in het amateurvoetbal.  Sv Urk kwam vroeg in de wedstrijd terecht op voorsprong door Klaas Kramer. Ze waren de betere ploeg de eerste helft, maar verzuimden door te zetten. SDO kwam in de tweede helft door twee doelpunten op voorsprong en lang zag het er naar uit dat de thuisclub de verliezende partij zou worden. De plaatselijke hoofdklasser stond in de laatste (120) minuut van de verlenging nog steeds met 1-2 achter. Een deel van de lokale voetballiefhebbers was toen al op weg naar huis. Dat was ook het moment waarop Gerrit Tol Tol binnen de zestien werd gevloerd. Riekelt Jan Brands hield zijn zenuwen in bedwang en liet doelman Dion Thomas kansloos:2-2. De strafschoppenserie moest daarom een winnaar brengen. Voor Urk benutten Riekelt Jan Brands, Marinus Snoek, Hessel Snoek, Klaas Romkes en William de Boer de penalty’s terwijl de bezoekers een keer misten. Urk gaat woensdag in de tweede kwalificatieronde op bezoek bij Blauw Geel’38 uit Veghel. De wedstrijd begint om 20.00 uur.  (Met dank aan Het Urkerland)