SV Urk
Vormtweg 7D
8321 NC Urk

facebook

twitter

youtube


Ook volgend seizoen Hoofdklasse voor Urk

Het is Urk gelukt om op eigen kracht handhaving te realiseren in de Hoofdklasse C. Het 1-1 gelijkspel in
Genemuiden was voldoende om ook het nieuwe seizoen uit te mogen komen in de Hoofdklasse. Ook Genemuiden kon met een brede glimlach van het veld stappen, omdat Staphorst met 2-4 wist te winnen van SVZW, waardoor de ploeg uit Wierden veroordeeld is tot het spelen van PD-wedstrijden.

Zowel Urk als Genemuiden speelden vanaf het allereerste fluitsignaal vol voor de winst. Niet afwachten wat er
gebeurd in Wierden, maar gewoon zelf als ploeg op eigen kracht gaan voor handhaving. De ploeg van trainer Rolf de Boer had duidelijk minder last van de zenuwen, dan de spelers van Genemuiden. Urk bleef achterin gemakkelijk
overeind, en speelde zoals gewoonlijk weer heel gedurfd op de helft van de tegenstander. Doelpunten leverde dat
in de eerste helft echter niet op, en ook de enige kans voor Genemuiden werd bekwaam door Jan Marten Romkes
geparreerd.

De tweede helft was amper begonnen, toen Urk op voorsprong kwam. Aan de linkerkant kwam Riekelt Jan Brands in balbezit. De voorzet van de linkerverdediger zeilde echter achter de verbaasde doelman Flier van Genemuiden in
het doel. Urk op rozen, en Genemuiden moest op eigen veld in de achtervolging. Dat probeerde de ploeg wel, maar
met echt veel overtuiging ging dat niet gepaard. Het had zelfs geluk, dat tien minuten voor tijd een zuiver doelpunt van Hessel Snoek werd afgekeurd vanwege vermeend buitenspel. Vijf minuten lag echter wel de gelijkmaker
achter doelman Jan Marten Romkes. Een voorzet van links werd ongelukkig van richting veranderd door Klaas Kramer, waardoor de bal in het doel verdween. Omdat de tussenstand in Wierden op dat moment heel gunstig was voor beide ploegen, waren de laatste minuten eigenlijk niet meer van belang. Urk kon nog afscheid nemen van Kees de Boer, die op de schouders van zijn medespelers een publiekswissel werd gegund.

Volgend jaar opnieuw Hoofdklassevoetbal voor Urk. Een prestatie die bij vriend en vijand respect heeft
afgedwongen.

Agenda

zaterdag 15 dec 2018 - 14:30 uur
SC Genemuiden - Urk 1
maandag 17 dec 2018 - 19:30 uur
AB-vergadering
zaterdag 22 dec 2018 - 09:00 15:00 uur
Toernooi D-pupillen (JO12-JO13)
maandag 24 dec 2018 - 09:00 15:00 uur
Toernooi C-pupillen (JO14-JO15)
maandag 24 dec 2018 - 09:00 11:30 uur
Toernooi Kabouters (JO06-JO07)

SV Urk TV


SV URK - WHC

URK - STAPHORST