SV Urk
Vormtweg 7D
8321 NC Urk

facebook

twitter

youtube


Cursus 'Trainen en Coachen van Jongeren met Autisme'

In het kader van de Maand van het Aangepast Sporten organiseert het Sportbedrijf Almere in samenwerking met Sportservice Flevoland de gratis (bij)scholing 'Trainen en Coachen van Jongeren met Autisme', van de Academie voor Sportkader. De workshop is bedoeld voor alle trainers en coaches in Flevoland die werken of willen werken met autistische jongeren. Ik stel het op prijs wanneer je deze uitnodiging verspreidt binnen je netwerk. Het is een interactieve workshop en dat werkt het best wanneer er voldoende deelnemers zijn.

Kinderen en jongeren met autisme vinden het lastig te bedenken welke sport ze leuk vinden. Ze moeten het eigenlijk eerst ervaren, voordat ze een keuze kunnen maken welke sport en welke vereniging het beste voorziet in hun behoeften. Als trainer-coach is het daarom zaak dat je autisme (h)erkent. Dat is niet bepaald eenvoudig, want autisme is aan de buitenkant niet zichtbaar.
Kinderen met autisme worden soms ondergebracht in een G-team. Door hun normale en meestal zelfs bovengemiddelde intelligentie zijn ze daar eigenlijk niet op hun plaats. Maar zonder ondersteuning voelen ze zich vaak ook in een regulier sportteam niet echt op hun gemak. Trainers en coaches kunnen hier een belangrijke rol in vervullen.

In deze (bij)scholing leer je gedragingen die voortkomen uit autisme te herkennen en vooral te begrijpen. Je leert structuur aan te brengen in de tijd, activiteit, ruimte en je eigen gedrag als trainer binnen een training of wedstrijd. Zo kun je je communicatie aanpassen aan de sporter met autisme en zodoende een veilige en gestructureerde sportomgeving creëren. Je kunt er – kortom – voor zorgen dat sporters met autisme zich thuis voelen bij jou, in je team en binnen je vereniging.

Je ontvangt na afloop van de (bij)scholing een bewijs van deelname. Informeer bij je bond of deze (bij)scholing mogelijk licentiepunten oplevert.

Datum: 29 november 2016
Tijd: 19.00-22.00 uur
Locatie: meetingroom Topsportcentrum Almere, 1e etage
Adres: Pierre de Coubertinlaan 7
Inschrijven: http://www.academievoorsportkader.nl/bijeenkomsten/academie-voor-sportkader/autisme-29/11-almere

Hartelijke groet,
Jolanda Gudde
Coördinator Aangepast Sporten Almere
06-15067147

Agenda

maandag 17 dec 2018 - 19:30 uur
AB-vergadering
zaterdag 22 dec 2018 - 09:00 12:15 uur
Toernooi D-pupillen (JO13)
zaterdag 22 dec 2018 - 12:15 15:00 uur
Toernooi D-pupillen (JO12)
maandag 24 dec 2018 - 09:00 15:00 uur
Toernooi C-pupillen (JO14-JO15)
maandag 24 dec 2018 - 09:00 11:30 uur
Toernooi Kabouters (JO06-JO07)

SV Urk TV


SV URK - WHC

URK - STAPHORST