SV Urk
Vormtweg 7D
8321 NC Urk

facebook

twitter

youtube


Voorbeschouwing Urk-DOVO

Zaterdagmiddag komt de koploper van de Hoofdklasse B, DOVO uit Veenendaal, op bezoek op sportpark "de Vormt". De ploeg van trainer Gert Kruys heeft na dertien wedstrijden zevenentwintig punten verzameld, en staat daarmee één punt voor op achtervolger Apeldoorn, en twee punten op Staphorst en ACV. Het is dus ongemeen spannend aan de top, en om de koppositie te behouden zal DOVO alleen voor een overwinning naar Urk toe komen.
Urk heeft het op dit moment moeilijk. Drie nederlagen op rij, zorgden er voor, dat de ploeg van trainer Lucas Hoekman afzakte van de derde naar de negende plaats op de ranglijst. De spelers van Urk zullen er dan ook van alles aan doen, om deze negatieve reeks weer om te buigen, en dat kan natuurlijk alleen maar door de drie punten in eigen huis te houden.

DOVO speelde afgelopen zaterdag op eigen veld de topper tegen ACV. De thuisploeg kwam twee keer op voorsprong, maar zag de tegenstander uit Assen ook weer twee keer op gelijke hoogte komen, waardoor deze wedstrijd eindigde in een 2-2 gelijkspel. Urk verloor zaterdag de uitwedstrijd tegen Eemdijk. Ondanks een heel goede eerste twintig minuten, waarin Urk verzuimde al ruim afstand te nemen van de tegenstander, kreeg het nog voor rust twee tegendoelpunten te verwerken. Daar bleef het bij, zodat deze wedstrijd verloren ging met 2-0.

Slechts vier keer eerder speelden beide ploegen in kompetitieverband tegen elkaar. Negenenveertig jaar geleden stond er voor het eerst een Urk-DOVO op het programma. Tijdens het seizoen 1967/1968 eindigde de wedstrijd in een 2-4 overwinning voor DOVO. Tijdens het seizoen 1969/1970 eindigde de tweestrijd in een 1-1 gelijkspel. De wedstrijden in Veenendaal eindigden beide seizoenen in ruime overwinningen (4-1 en 5-0) voor de thuisploeg.
Tijdens de winterstop van het seizoen 2011/2012 speelden beide ploegen in Veenendaal een oefenwedstrijd tegen elkaar, die door DOVO met 2-1 werd gewonnen.

Er staat zaterdagmiddag dus veel op het spel voor beide ploegen. Aan de ene kant een ploeg die de koppositie wil verdedigen, en aan de andere kant een ploeg die graag de aansluiting met de subtop wil behouden. Vanaf een aantal andere velden zal dan ook met veel belangstelling het scoreverloop op Urk worden bekeken.
De KNVB heeft scheidsrechter F.E.te Brake aangesteld om deze wedstrijd in goede banen te leiden.

De wedstrijd op sportpark "de Vormt" begint zaterdag om 15.00 uur.

Agenda

maandag 17 dec 2018 - 19:30 uur
AB-vergadering
zaterdag 22 dec 2018 - 09:00 15:00 uur
Toernooi D-pupillen (JO12-JO13)
maandag 24 dec 2018 - 09:00 15:00 uur
Toernooi C-pupillen (JO14-JO15)
maandag 24 dec 2018 - 09:00 11:30 uur
Toernooi Kabouters (JO06-JO07)
dinsdag 25 dec 2018
Kerstdagen

SV Urk TV


SV URK - WHC

URK - STAPHORST